İMHAD'dan E-Katılım ve Gençlik Projesi" start aldı.

İMHAD İmam-Hatipliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'mizin, yakın zamanda 'Gözlemci', 'Aktif', 'Katılımcı' ve 'Savunucu' sloganlarıyla yola çıktığı "Karar Alma Mekanizmalarına E-Katılım ve Gençlik Projesi" start aldı.

İMHAD'dan E-Katılım ve Gençlik Projesi" start aldı.
09 Haziran 2021 - 10:56
Birçok konuda gençlerin gelişimine olanak sağlayacak olan proje, Çeşme'de düzenlenen eğitim kampıyla resmen başladı.

Üç gün üç gece olarak planlanan Çeşme eğitim kampı boyunca; ulusal ve uluslararası alanda karar alma mekanizmalarında yer alan kurum ve kuruluşların analizi, karar almanın süreç ve psikolojisi, beden dili, kampanya üretim ve devam adımları, dünyada öne çıkan sivil toplum kuruluşları çalışma yönergelerinin incelenmesi, kamu ve dijital diplomasi, e-ticaret, e-üniversite, sosyal girişimcilik gibi çeşitli konularda alanında uzman isimler tarafından eğitimler verildi, interaktifler yapıldı.

 

İMHAD GSK'nın yürüttüğü projede, İzmir Valiliği ile İKADDER 'proje ortağı' olarak yer alıyor. Proje, ülkemizdeki farklı üniversitelerin çeşitli fakültelerinde öğrenim gören gençler, eğitim süreci ve uygulama örneklerinin ardından kendilerinden başlamak üzere çevrelerindeki etki ve katılım değerlerini artırmanın yollarını arayacak. Bununla birlikte proje, savunuculuk ve lobi faaliyetleri başta olmak üzere karar alma mekanizmalarına aktif katılım sağlayan, sorun çözümlerinde üretken, sistem materyallerini iyi kullanan, bilinçli bir birey farkındalığını oluşturmayı ve bu bağlamda gençlerimizi harekete geçirmeyi planlıyor. 
Bu haber 677 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum