Ahmet OLCAY

Ahmet OLCAY

[email protected]

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

21 Haziran 2020 - 01:19 - Güncelleme: 28 Ocak 2021 - 13:22

Bir efsanedir babalar… 
Evlatlarının ona baba diye seslenişi onun için tarifsiz bir mutluluktur. Bir evlat başına bir şey geldiğinde annesine seslense de arkasından babasının da geleceğini bilir aslında. Babaya olan güven her zaman sonsuzdur. Babalar evlatlarını bu hayat yolunda hiçbir zaman yalnız bırakmaz, hep yoldaşlık eder. ‘’Baba’’ kelimesine birçok anlam yüklenebilir. Bir kızın sevdiği ilk adam, bir erkeğin ise idolüdür baba. 
Bugün sırtımızı yasladığımız, "Gölgesi bile yeter." dediğimiz babalarımızın günü. Bugün babalar günü. Babalığa ilk adım atanların veya henüz babalığı tadamayanların günü bugün.
Doğduğumuzda o sevinçli haberi kim bilir nasıl almıştır. Nasıl da heyecanlanmıştır. Dünyaya geldikten sonra omuzlarına yük binse de, sorumluluğu artsa da bu durumdan hiçbir zaman şikâyetçi olmadılar. Aksine her şeylerini feda ettiler. Bizim için yaptıkları fedakârlık için bizden tek istekleri hiç kuşkusuz bizim mutluluğumuzdur. 
Bu hayatta bizi hiç kuşkusuz en çok sevenlerden biridir baba. Babaların gözyaşı çok nadir akar. Annemiz gibi çok duygusal değillerdir. Her şeylerini iç dünyalarında yaşarlar, dışarıya hiç yansıtmazlar, evlatlarına hep güçlü görünürler.
Ben kendi babamdan bilirim öylece dalıp gider uzaklara, sorduğunda da öylece susar konuşmaz. Bizden onu anlamamızı ister ama bazen anlayamıyoruz. Çünkü biz hiçbir zaman onun gibi düşünemeyiz. Ancak baba olunca yaşarız bu duyguyu. 
Her zaman bizi saran sevgisi vardır üzerimizde. Bizi her anımızda korur, kollar ve gölgesini her zaman hissettirir bize. Bazen en iyi arkadaşımız, dert ortağımız olur. Ama hiçbir zaman yalnız bırakmayacağının güvenini verir.
Güçlü ve heybetli duruşu, sert ama bir o kadar anlamlı bakışı, kararlılığı ile hayatımızda tanıdığımız ilk adamdır baba.
Başta babam olmak üzere tüm babaların, babalığa ilk adımı atanların, henüz babalığı tadamayanların ve en önemlisi bu hayatta evlatlarına babalık yapan annelerin BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN…….
                                                                         
                                                                                                                                             AHMET OLCAY

Bu yazı 1504 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum