Mehmet ASLAN

Mehmet ASLAN

[email protected]

Yeni Osmanlıcılık

29 Ağustos 2020 - 21:56 - Güncelleme: 28 Ocak 2021 - 13:20

Eski dışişleri bakanı ve bir dönem başbakanlık yapmış, şimdi yeni bir parti ile yola cıkmış sayın Ahmet Davutoglunun diş politikada güttüğü amaçtı Yeni Osmanlıcılık.
Hatta dışişleri bakanlığına ilk seçildiğinde kendinden emin ve çoşkulu bir konuşmayla; diş politikada komşularla 'sıfır sorun' parolası ile yola çıkacağını deklare etmişti.
Nitekim ilerleyen zamanlarda sıfır sorundan sıfır komşuya gelmekte başrol oynayan kişi Ahmet Davutoğlu oldu. 
Ahmet davutoğlu iyi bir akademisyen olmasına karşın politikada işlerin farklı ilerlediğini maalesef bilemedi ve bunun faturasını  hepimiz tüm ülke olarak ödedik ödemeye devam ediyoruz.
Yeni Osmanlıcılık polikasinda basarili olabilmek için çok büyük bir askeri güç ve büyük bir vizyon gerekir. Nitekim komsularla sifir sorunla Yeni Osmanlicik politikası olmaz. Bu her ikisi tezattir nitekim biri yayılmacı amacı güder digeride Yurtta Sulh Cihanda Sulhu güder.
Diş politikada Ahmet Davutoglunun Türkiye ye verdiği en büyük zarar Suriyede Rus uçağını düşürmekle oldu. O tarihten sonra hem ambargolarla Türkiyenin ekonomisi büyük zarar gördü hemde Başta Suriye olmak üzere Karadenizden çekilip tüm çıkarlarımızdan vazgeçmek zorunda kaldık.
Uluslararası arenada Türkiye çok zayıf görünüp, Ülkemizin itibari ciddi anlamda zarar gördü.
Bugün yeni bir parti ile Türkiye yi kurtaracagini iddia eden Ahmet Davutoğlunun söylemleri bana hiç inandırıcı gelmiyor. Çünkü dışişleri bakani iken yanlış ve dirayetsiz diş politikanın bedelini hala ödemekteyiz.
Hangi parti olursa olsun hem içte hemde dışta gütmesi gereken yegane amaç YURTTA Sulh Cihanda Sulh olmadır 
nitekim bunun dışındaki hiçbir hedef bize bir faydasi olmaz. Bulundugumuz cografyada büyük bir askeri güç ve sağlam politika ile ıçerde ve dişarda vereceğimiz huzur ve güvenle tüm ortadoğunun çekim merkezi oluruz.
Tüm mesele içerde barış ve huzur ortamı oluşturmaktır ve bunun yanında sağlam bir ekonomi 
İşte o zaman savaşlarla açlıkla ölümle cebelleşen tüm ortadoğunun büyük ve çekici ülkesi Türkiye olur..

Bu yazı 1212 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum